Поради від медсестри





⛄Правила безпеки на льоду Дивись ТУТ.

⛄Обережно ожеледиця! ТУТ.

⛄Що робити при обмороженнях ТУТ.

⛄Травми у дітей взимку ТУТ.

⛄Увага! Бурульки Дивись ТУТ.

⛄Як діяти при переохолодженні ТУТ.




Свято наближається. Пам'ятайте про безпеку!

    Яскравий вид розваг, такий як запалювання петард, ракет та феєрверків є небезпечною та ризикованою справою. І це не дивно. Адже з використанням піротехнічних засобів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Іноді ці вогні не встигають згаснути і падають на дахи будинків та підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих чи в руках самих підпалювачів.

Якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:

  • Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі не передбачиш.
  • Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 м.
  • Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку.
  • Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.
  • Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя.
  • Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.
  • Якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
  • Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся на живий факел.
  • Не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення.
  • Не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них. «Снаряд» калібру 30 мм здатний при влучному потраплянні повністю знищити підприємство середніх розмірів або випалити квартиру.
  • До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним;
  • Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом.
  • У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям.
  • Дотримуйтесь цих порад, і застосування піротехнічних засобів принесе вам радість і не заподіє шкоди!
І, головне, діти не мають купувати, брати до рук і наближатися до піротехніки без нагляду дорослих!



Любі діти!

Зараз ви багато часу проводите за монітором комп'ютера, планшетом, телефоном. Обов'язково робіть перерву під час виконання уроків. Дайте відпочинок вашим оченятам. Виконайте просту і веселу гімнастику для ваших очей↓↓↓

А ще подивіться цікаві вправи для правильної постави, щоб відчути себе справжніми принцами і принцесами.


Фізкультхвилинки для очей.

Гімнастика для очей знімає напругу, зміцнює м'язи очей і удосконалює їх координацію. Її можна робити як паузу і розвантаження в ході  занять, що вимагають посидючості і дають навантаження на зір. Щоб діти могли проявити свою активність, краще фізкультхвилинку з ними проводити в ігровій формі і використовувати гімнастику для очей у віршах.


Комплекс вправ при порушенні постави дітям 


Увага! Кліщі!




Запасаємося вітамінами, щоб бути здоровими!


Рух - це життя!
Весела руханка для всіх. Підтримуйте себе в формі під час карантину.


Відео від Міністерства охорони здоров'я України
"Що треба знати про коронавірус"

 "Як захиститися від коронавірусу"
____________________________________________________________________

 У період карантину наші діти знаходяться вдома, а отже ще більше часу проводять за ґаджетами. 
Пропоную факти, поради та рекомендації з питання "передекранного" часу дитини↓

Як, чим, коли, скільки і як часто мити руки?

😷 Зараз особливо важливо часто і ретельно мити руки. 👐 Але забагато питань саме щодо миття і чи важливо мити руки тільки антибактеріальним милом? Відповідаємо.

❓ Яке мило ефективне: антибактеріальним, дезинфікуючим, чи вистачить звичайного?​
Насправді, немає значення. В милі присутні солі жирних кислот, молекули яких називають амфіфільними. На вірусах, в тому числі і Covid-19, існує захист від жирів. Саме амфіфільні речовини можуть знімати цей захист, щоб вбити вірус.​

❓ Антисептик​
Безумовно, якщо немає можливості вимити руки, потрібно користуватись антисептиком. Антисептики на основі спирту теж можуть вбивати віруси - але їх проблема в тому, що вони не можуть емульсувати захист з жирів, а тому у вірусу величезні шанси залишитися недоторканим у вас на руках.​

❓ Тверде мило чи рідке​
Не має значення. Обидва варіанти однаково ефективні. Противники твердого мила стверджують, що через нього бактерії можуть передаватися від людини до людини - але це лише теорія, яка ніколи не була доведена вченими, та й, врешті-решт, бактерії ненавидять мило.​

❓ Як правильно і скільки мити руки​

❓ Коли необхідно мити руки​
✔️ після повернення з вулиці додому;​
✔️ до, під час і після приготування їжі;​
✔️ до і після догляду за хворим;​
✔️ після кашляння, чхання, видування носа;​
✔️ після відвідування туалету;​
✔️ після контакту з тваринами.​

❓ Чим витирати руки​
Руки потрібно витирати чистим і сухим рушником, бажано використовувати одноразові паперові рушники або серветки для більшої гігієнічності.​

💚 Будьте здорові і бережіть себе, рідних та близьких!


Сидіти вдома - не означає сидіти на місці!
Шановні мами, учні та вчителі, давайте разом виконувати кілька простих вправ щодня і наше самопочуття точно покращиться!





Під час карантину не забуваємо про імунітет.
До вашої уваги корисні вітаміни та мінерали.


УВАГА! Що піторібно знати під час карантину з метою профілактики коронавірусу!




Чи варто хвилюватися щодо вірусу? 
Якщо ви тісно не контактували з кимось, у кого є коронавірус, – зазвичай з мандрівниками з Китаю, а саме з Ухані, то ви, ймовірно, будете в безпеці.  
Симптоми захворювання.
У пацієнтів з підтвердженим коронавірусом були респіраторні захворювання від легкого до важкого ступеня з симптомами лихоманки, кашлю, ускладненого дихання. Симптоми коронавірусу можуть з’явитися як найраніше через 2 дні, найпізніше –  через 14 днів після контакту з хворим. Тобто, людина може бути вже два тижні заражена коронавірусом, але не підозрювати про небезпеку. Хвороба викликає ураження легень і пневмонію. Більш легкі випадки можуть нагадувати грип або застуду. 
Діагностика. 
В Україну до кінця тижня мають надійти спеціальні тести на визначення коронавірусу.   
Лікування! 
Звертаю увагу, що специфічного  лікування, тобто вакцини від короновірусної інфекції  не існує. Стандартні рекомендації ВООЗ  для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передавання цілої низки хвороб передбачають гігієну рук та практику безпечного харчування: часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами; під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки; уникайте близького контакту з усіма, хто має гарячку та кашель; якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте його про свої попередні подорожі; у разі відвідування базарів у районах, де зараз фіксують випадки появи нового коронавірусу, уникайте безпосереднього незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, що контактують із тваринами; уникайте споживання сирих тваринних продуктів і страв без належної термообробки, обережно поводьтеся із сирими м’ясом, молоком чи органами тварин, щоб уникнути перехресного забруднення.

Будьте обережні! Епідемія скарлатини!

Ознаки, лікування і профілактика скарлатини

Скарлатиною називають інфекційне захворювання, що протікає в гострій формі і характеризується точковим висипом, ангіною, загальною інтоксикацією організму. Ознаки скарлатини у дітей завжди яскраво виражені, тому в більшості випадків лікування починається вчасно. Але якщо інфекція протікає приховано або без інтенсивних проявів, можливі серйозні ускладнення.

Як передається скарлатина

Збудник скарлатини належить до групи стрептококів, які можуть вражати нирки, суглоби, мигдалики. Якщо в момент проникнення інфекції в організм у людини надто ослаблений імунітет, то розвивається це захворювання.
Джерело інфекції – людина, яка хворіє на скарлатину або є носієм стрептококів. Інкубаційний період скарлатини в середньому триває близько 10 днів, інфікована людина становить небезпеку для оточення протягом 15-20 діб після появи перших ознак.
Скарлатиною також можна заразитися:
  • повітряно-крапельним шляхом;
  • через іграшки і побутові предмети;
  • за допомогою продуктів харчування.

Лікування і профілактика скарлатини

Відповіді на питання, як лікувати скарлатину на початковій стадії, з переліком лікарських препаратів, немає – лікарі рекомендують проводити тільки симптоматичну терапію. Якщо хвороба протікає в легкій формі, то дитина перебуває вдома, при виникненні ускладнень їй показана госпіталізація. Протягом 10 днів хворий повинен дотримуватися постільного режиму, призначається курс антибактеріальних препаратів (10 днів) для пригнічення росту і поширення в організмі стрептокока. Для полегшення загального стану здоров'я додатково лікарі рекомендують:
  • полоскання ротової порожнини відваром ромашки лікарської або фурациліном;
  • прийом антигістамінних засобів – знімають свербіж у місцях висипань;
  • курс вітамінотерапії – зміцнюється імунітет, знижується ризик розвитку ускладнень.
Лікуванням і профілактикою скарлатини займаються педіатри й інфекціоністи. Лікарі цих спеціальностей повинні не тільки діагностувати захворювання, диференціювати його від ангіни і алергії на лікарські препарати, а й спостерігати за хворим навіть після його одужання. Потрібно стежити за характеристиками сечі і станом суглобів, тому що найпоширенішими наслідками ускладнень скарлатини у дитини є гломерулонефрит і ревматизм. Детальніше про наслідки хвороби можна дізнатись на сайті нашої клініки Добробут.ком.
Скільки днів триває карантин при скарлатині? Дітям і дорослим показана ізоляція протягом 10 днів, якщо перебіг хвороби легкий і без ускладнень. Але і після цього терміну їм не можна відвідувати місця великого скупчення людей (школи, офіси) ще протягом 12 днів. Таким чином, ізоляція триває протягом мінімум 3 тижнів.

                    КОЛИ ЗАХВОРІВ НА ГРИП!

Немає коментарів:

Дописати коментар

  БІЛЬШЕ   ПРО НМТ 2024  ТУТ